poniedziałek, 1 sierpnia 2011

Do czego służy kod QR?

Do czego może służyć kod QR?
Przykładowo po wczytaniu kodu za pomocą telefonie komórkowego może pojawić się dokładny opis dango produktu, dane adresowe, adres strony internetowej lub zupełni inna treść której się nie spodziewałeś.
Jak odczytać  kod QR?
Wystarczy posiadać jeden z nowoczesnych telefonów komórkowych umożliwiających odczyt kodów QR. Przykładowym tego typu telefonem są urządzenia z systemem android, lub zwykła kamera podpięta do komputera.
Po odczytaniu kodu telefonem komórkowym w ciągu kilku sekund zostanie wczytana zawartość kodu. Zawartością może być tekst lub odnośnik do strony internetowej np. z szczegółową ofertą- zdjęciami, nagraniami video itp. Możliwości są tu nieograniczone.
Kod QR w praktyce.
Często jest umieszczany na stronach internetowych jako wizytówka autora, na opakowaniach dostarcza informacji na temat zawartości oraz miejsca docelowego przesyłki, dane lokalizacyjne dla map internetowych. Może zostać przesłany @mail, mms itd.

 Na powyższym obrazku zawarty jest adres tej strony - http://sq5eku.blogspot.com/

 Na powyższym obrazku zawartych jest więcej informacji.

Tak to wygląda po zdekodowaniu telefonem.


Kod kreskowy QR Code umożliwia zakodowanie znaków z pełnego zakresu ASCII (0-255). Długość kodu jest zmienna i wynosi: do 1817 znaków Kanji, do 2953 znaków bajtowych, do 4296 znaków alfanumerycznych lub do 7089 cyfr.

Generator kodu QR online - http://goqr.me
Generator kodu QR online -  http://qr-kod.hu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz